…vagy nem…
Parázs vita alakult ki a Rejtelmek blog facebook oldalán a rosszullétem és a születendő babánk neme közötti összefüggések kapcsán. Mindenki ismer valami népi hiedelmet, ami szerint a hányós kismamáknak fiuk/lányuk lesz, de még a hajára vonatkozóan is megvannak a “tudományosan” megalapozott ismeretek, ha jól tudom, a gyomorégéstől függően.
Úgy gondolom, itt az ideje, hogy eloszlassam a kétségeket és bemutassak három “tuti” módszert, amivel mindenki szépen elszórakozhat szabad perceiben. 🙂
Kínai fogantatási naptár
A kínai fogantatási naptár néven ismertté vált táblázatot állítólag egy királyi sírban fedezték fel állítólag Peking közelében. A módszer megközelítőleg 700 éves és az alapgondolata az, hogy az adott női ciklus során csak az egyik nemű magzat foganhat. A gyermek neme az anya életkorától és a fogantatás havától függ.
Használata: A bal oldali oszlop segítségével válaszd ki a baba fogantatási hónapjának sorát. A fölső életkorsáv segítségével válaszd ki saját életkorodat a fogantatás napján. A fogantatás hónapjának sora, és az anya életkorának oszlopa egy cellában metszi egymást. Ez a cella, ha L betűt tartalmaz, akkor a megfogant baba neme lány, ha F betűt találsz benne, akkor kisfiúra számíthattok.

Még Abival voltam terhes, amikor rátaláltam erre a mókára, elhatároztuk ugyanis, hogy nem kérdezzük meg előre a nemét, azt szerettük volna, ha csak a születésekor derül ki. A lányom pedig azóta megszületett, úgyhogy bizonyított tények állnak a rendelkezésemre, melyek alapján megállapíthatom, hogy mivel 27 éves koromban augusztusban fogant, így a táblázat szerint fiút hordtam a szívem alatt, akit végül a kórházban hirtelen felindulásból Abigélnek neveztük el. 😀
Frici esetében különben lányt jósolt, így most, harmadik (30 éves koromban, augusztus hónapban megfogant) gyermekünkkel a pocakomban a naptár által a megjövendölt lánygyermek tudatában el is kezdem lassan előbányászni a fiúcuccokat a padlásról.
Még régebben megkérdeztem a fórumos anyuka társaimat, hogy nekik mennyire jött be a kínai fogantatási naptár. A 21 szavazóból 11-nek bejött a jóslat, 10-nek pedig nem. Azért ez a 11-10-es arány szerintem nem sokkal erősebb, mintha mondjuk egy fémpénzt dobálnánk…
Ha van kedvetek, írjátok meg, hogy nektek bevált-e a kínai naptár, nagyon kíváncsi volnék egy összolvasói statisztikára!
Ingajóslás
Ez a módszer gyorsan és egyszerűen kivitelezhető otthon, csupán egy inga szükséges hozzá. A szakirodalom szerint inga hiányában megteszi egy nyakláncra felfűzött aranygyűrű is. Nyaklánc hiányában én a mobiltöltőre fűztem fel a fehérarany jegygyűrűmet (vajon ez nem torzítja az eredményt?), a pocakom fölé tartottam, majd hangosan röhögtem saját rögtönzött mérőműszeremen és egyáltalán a helyzeten. Körkörös mozgást tapasztaltam különben, ami egyértelmű bizonyíték a lányra.
Horoszkóp alapján
Ki kell számolni, hogy a fogantatás napján milyen jegyben áll a Hold. A pozitív és férfias jegyekben (Kos, Ikrek, Oroszlán, Mérleg, Nyilas, Vízöntõ) álló Hold esetén fiú utódra lehet számítani, a negatív és nőies jegyekben (Bika, Rák, Szűz, Skorpió, Bak, Halak) álló Hold esetén pedig kislányra kell számítani.
Ezt a végére hagytam, mivel tudásom horoszkóp témában igen-igen hézagos, tulajdonképpen ha megkínoznak sem tudom megmondani, hogy a gyerekeimnek mi a horoszkópja, hát még, hogy mikor melyik jegyben áll a Hold. Mivel azt sem tudom, hogy ez pontosan mit takar, úgy döntöttem, hogy kikeresem, a fogantatás idején melyik csillagjegyben születettek ünneplik éppen magukat és azt veszem alapul (nem hiszem, hogy az esetleges tévedésem a Hold-állás témakörben túlzottan befolyásolná az eredményt…).
Lekisebbünkre vonatkoztatva kikerestem a szükséges adatokat: úgy rémlik, hogy az Oroszlán jegyében fogant a gyermek, ami állítólag férfias jegy…
Azt hiszem, levonhatom a konklúziót, hogy a tippelgetésnél egyik módszer sem dolgozik nagyobb hatékonysággal. Mondjuk szerintem a legbiztosabb módszer a baba nemének kiderítésére, ha jól megvizsgálod amikor megszületett. Mi is így fogunk tenni, becsukott szemmel járunk ultrahangra, nehogy véletlenül meglássuk a lényeget. 🙂
Ti mit tippeltek, fiunk lesz vagy lányunk?
pontosan. mivel ok nem a szuletestol szamoljak a kort, hanem a “letrejott” szerint. ezt a magyar forditasok nem emlitik
Sajnos autentikus kínai oldalakat nem állt módomban lecsekkolni a témában, az általam nézett magyar oldalakon a baba fogantatási hónapját kell megadni. De mivel a naptár “hatékonysága” 50%-os, szinte mindegy is, hogy melyiket vesszük alapul. 😀
Én úgy tudom a kínai fogantatási naptárhoz a korodat a te ogantatásodtól kell számolni.